Small Crimes şarkısı ile bir anda dikkatleri üzerine çeken Kesif bölümü konuğumuz Nilufer Yanya ile mini bir röportaj yaptık. Röportajda bize bir de sürprizi var. 

Röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederim. Small Crimes adlı şarkını gerçekten çok beğendim. Öncelikle kendininden bahseder misin, seni tanımak isteriz. Türk bir aileden geldiğini okumuştum, bu durum müziğini etkiledi mi?

Babam İstanbul’dan dolayısıyla ben de yarı Türküm! Tam olarak müziğimi etkiledi diyemem ama böyle bir ihtimal var, babam evde çokça Türk müzikleri çalar.

Twitter profilinde “gerçek bi şarkıcı değilim” yazıyor. Kendini neden şarkıcı olarak tanımlamıyorsun?

Çünkü şarkı söylemek benim için sonradan gelişen bir şeydi. Sesimle rahat olmam epey zamanımı aldı. Hatta şimdi bile sesimi “şarkıcı sesi” gibi hissetmiyorum. Hala bazen “ben bir şarkıcıyım” demek garip hissettiriyor.

Dijital müzik platformları hakkında ne düşünüyorsun?

Dijital müzik platformları insanların bugünlerde ne dinleyeceğini seçmesinde büyük rol oynuyor. Genellikle insanlara yeni müzikleri tanıtma konusunda bunların oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Beni rahatsız eden tek şey neyin gerçekten iyi ve ilgi çekici olduğunun aksine neyin “cool” olduğuna dair pek çok vurgu yapıyolar. Ama öyle sanıyorum ki bundan önce de durum müzik dergileri ile böyleydi.

Planların neler,? Albüm, single.. Belki Türkiye’de bir konser?

Bundan sonra bir EP yayınlayacağım. Umarım yeni yılın hemen ardından olur. Ve evet İstanbul’da 27 Ocak’ta konserim olacak! Salon İKSV’de!

Son soru; Bu yıl neler dinledin ve bu röportajı okuyacaklara tavsiye edeceğin isimler var mı?

Bu yılın favori sanatçılarımdan bazıları Connan Mockasin, Jerkcurb , Rosie Lowe, Frank Ocean, Smerz , Kelsey Lu , Jamie Woon, The Invisible oldu. Hepsini tavsiye ediyorum!

Röportaj için teşekkür ederim.