The Shangri-Las’ın 1965 yılında yayınlanan “Shangri-Las-65!” adlı albümünde yer alan “I Can Never Go Home Anymore” adlı şarkının hikayesini merak edenleri şöyle alalım.

New York, Queens’te büyüyen iki kız kardeş tarafından kurulan The Shangri-Las, Four Seasons ve Little Anthony and the Imperials’tan etkilenerek bir araya getirdikleri grupları ile 60’lı yıllarda büyük bir popülerlik yakaladı. “Leader of the Pack”, “Remember (Walkin’ in the Sand)” ve “I Can Never Go Home Anymore” ile listelerde fırtınalar estiren The Shangri-Las, kısa süren müzik kariyerlerine rağmen, müzik tarihinde önemli bir yere sahip olan gruplardan denilebilir.

the shangri las i can never go home anymore ile ilgili görsel sonucu

The Shangri-Las’ın kariyerindeki en son büyük hit olma özelliği taşıyan “I Can Never Go Home Anymore” ise evden ayrılma hayalleri kuran bir kızın hikayesini anlatıyor. İlk olarak albümde yer alması planlanmayan şarkı, single olarak yayınlanmasının ardından büyük bir başarı yakaladı. Ani bir şekilde albüme dahil olan şarkı, aynı zamanda “Shangri-Las-65!”in en çok sevilen şarkısı olma özelliğine sahip.

the shangri las i can never go home anymore ile ilgili görsel sonucu

Mary Weiss, 14 Haziran 2007 tarihinde The Telegraph’a verdiği röportajda, şarkı ile ilgili olarak şunları söylüyor; “O dönemler çok uzun süredir annemle konuşamıyordum ve stüdyodayken bu yüzden sık sık ağladığımı hatırlıyorum.”