John Lennon ve Yoko Ono’nun oğlu Sean Lennon’un müzik çalışmaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenleri şöyle alalım.

Sean Lennon ile ilgili görsel sonucu

Sean Lennon, babasından miras aldığı müzikal yetenek sayesinde bugüne kadar çeşitli projede yer alarak, sayısız şarkıya imza attı. İlk olarak 1981 yılında annesi Yoko Ono’nun Season of Glass adlı albümünde yer alan Lennon, babasının ona küçükken anlattığı bir hikayeyi seslendirdi.

1984 yılında ise Every Man Has a Woman adlı Yoko Ono Tribute albümünde It’s Alright adlı şarkıyı seslendirdi.

1988 yılında Michael Jackson’un Moonwalker adlı video klibinde yer alan Lennon, genç yaşına rağmen müzik endüstrisinde büyük bir yer edinmeye başladı. 1991 yılında yayınlanan Lenny Kravitz albümü Mama Said‘in şarkı sözlerine katkı sağlarken, Yoko Ono’nun 1996 yılında yayınlanan Rising albümünde de büyük bir rol oynadı.

1997 yılında ise Lennon, New York’ta kurulan Cibo Matto isimli müzik grubunun “Super Relax” isimli EP’lerini hazırlamaya yardımcı oldu.

Sean Lennon’un solo albümü “Into the Sun” 1998 yılında yayınlandı. 1999 yılında ise “Into the Sun”ın devamı niteliğinde “Half Horse, Half Musician” adlı yeni bir EP raflardaki yerini aldı. EP’de iki yeni şarkı ve remix çalışmaları yer alıyordu.

Lennon’un ikinci stüdyo albümü “Friendly Fire“ı yayınlaması ise sekiz yıllık bir sürenin ardından gerçekleşti. Albüm, bütün video klipleri kısa film halinde montajlayan DVD ile birlikte raflardaki yerini aldı.

2008 yılında Lennon ve kız arkadaşı Charlotte Kemp Muhl, The Ghost of a Saber Tooth Tiger adında yeni bir grup kurdu. Müzik grubundan bir yıl sonra ise ikili Chimera Music adı yeni bir plak şirketi kurduklarını duyurdu. Bu şirketten gelen ilk albüm ise 2010 yılında yayınlanan Acoustic Sessions oldu.

The Ghost of a Saber Tooth Tiger olarak 2011 yılında La Carotte Bleue, 2014 yılında ise Midnight Sun albümleri yayınlandı. Bu dönemlerde Lennon, farklı müzik çalışmalarında yer almaya devam etti. 2009 yılında Rosencrantz and Guildenstern Are Undead adlı filme özel şarkılar hazırladı.

2012 yılında Alter Egos adlı filmin müzik çalışmalarına başlayan Lennon, aynı zamanda filmin oyuncu kadrosunda da yer aldı. 2015 yılında ise Fat White Family adlı grup üyeleri ile beraber Moonlandingz adlı yeni bir grup kurdu. Lennon önümüzdeki ay yayınlanacak yeni Lana Del Rey albümü Lust For Life’ta yer alacak Tomorrow Never Came adlı şarkıda da yer alıyor.