Dove ile bir gece hayatıma girip tüm ruh halimi değiştiren Afrika müziğinin eski kapısı Cymande bana tüm girişleri açtı.

Müziğin dönemleri olduğu gibi bunun insana yansıması da sancılı olabiliyor. Bir zamanlar dinlemeye doyamadığınız bir parça, albüm, tarz artık katlanılmaz olabiliyor. Bir tüketim halkasına dolandığımızdan beri müziği de hızla tüketiyoruz. Cymande de tükenmişlik sendromu dönemime ilaç gibi geldi. Şu sıra çok takıldığım funk stilinin en köklü sesi Cymande, 2015 Kasım ayında yeni bir albümle çıkageldi. İlham almak çok özel bir şey. Üretirken üretilmiş bir şeyi tüketmek müziğin tüm kanallarına susamak ve sonrasında ona teslim olmak diye sıralayabiliriz şu döneme.

İngiltere çıkışlı grubun keşfini yapan da İngiliz prodüktör John Schraeden. The Message parçalarını Janus Records etiketiyle kaydettikten sonra US R&B billboard’larında çok önemli bir başarı elde etmeleri onların dünyaya seslerini duyurdukları ilk dönüm noktası denebilir.

Ayrıca değişen grup üyelerinin temeli hiç bozmadan üzerine ekleye ekleye çizdikleri şeyler günümüz Cymande’sini çok iyi temsil ediyor.

İlham almak isteyenler kendilerini güvenle teslim edebilirler.

Fargo‘nun ikinci sezon soundtrack albümünde yer alan şarkıları;

Nazlı Durak