İsmi Brezilya-Portekiz dilinde kabaca “sevgilinizin saçlarının arasında parmaklarınızı gezdirmeniz” anlamına gelen CAFUNÉ, Brooklyn çıkışlı alt-pop ikilisi.

CAFUNÉ band ile ilgili görsel sonucu

New York Üniversitesi, Clive Davis Enstitüsü’nde birlikte bir derse katılırken tanışan vokal-söz yazarı Sedona Schat ve yapımcı Noah Yoo’dan oluşan grup sürpriz coverları ile kendini göstermeye başladı. Bunlardan bir tanesi de tabi ki Drake’dan Hotline Bling oldu.

Benim kendileri ile ilk tanışmam ise 2015 tarihli “Fall Asleep Slow” şarkısı ile oldu. Synth-pop melodilerine hakim şarkı Sedona’nın pürüzsüz sesi ve Noah’ın oldukça başarılı prodüksiyonu ile oldukça iyi bir iş çıkardıklarının kanıtıydı.

 

Single’ın hemen ardından beş şarkılık ilk EP çalışmaları “Love Songs For Other People” yayınlandı.

Tüm bunların ardından hiç beklenmedik bir gelişme oldu. Pharell, Clive Davis Enstitüsü’nde öğrencileri ziyarete gittiğine dair yayınlanan videoda grubun “Don’t You Forget” adlı şarkısı kullanıldı ve şarkının viral reklamı yapılmış oldu.

İkilinin son çalışması ise 2017 Mart’ında yayınlanan “How Can I Explain”. Henüz ilk albümlerine dair bir bilgi olmasa da bu güneşli yaz günlerinde enerji depolamanızı sağlayacak olan CAFUNÉ’yi çok geç olmadan radarınıza almanızı tavsiye ederim.