Los Angeles çıkışlı electro-pop ikilisi courtship. -Eli Hirsch ve Micah Gordon- ilk single çalışması Stop For Nothing’i yayınladıktan sonra hızla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Disco tadında, oldukça eğlenceli şarkıları Spotify’da yaklaşık 3 milyon dinlemeye ulaştı.

Grubun ismi Planet Earth’de bir belgeselde David Attenbourough’un bir sözünden yola çıkarak konulmuş; “courtship ritual” (kur yapma ritüeli)

courtship. band ile ilgili görsel sonucu

Tanışma hikayelerini ise şöyle anlatıyorlar; “Birlikte aynı grupta çalıyorduk. Bir gün Micah “biraz müzik yapalım” diye beni evine çağırdı ancak o gün tembel hissediyordu. Ama yaklaşık 2 ay sonra onun evine gittim. İlk gün Stop For Nothing şarkısını yazdık, ikinci gün kaydettik. Ve sonra biz bu işi heralde yapıyoruz dedik birbirimize.”

courtship.’in tüm kayıtları, ilk müzikal takıntısı Backstreet Boys albümü Black and Blue olan Micah’ın yatak odasında gerçekleşiyor ve ikili kendilerini “oldukça iyimser çocuklarız ve eğlenceli müzik yapmanın tadını çıkarıyoruz.” diye tanımlıyor.

courtship. band ile ilgili görsel sonucu

Grubun hızla tanınmasındaki en büyük etkenlerden biri de hiç kuşkusuz ki Sunroof adlı single’larını Snapchat’in reklamında kullanması.

Single’ın klibi ise iPhone 7 kullanılarak sadece 167 dolar bütçe ile çekiliyor. Albüm yayınlama konusunda çok da aceleci davranmayan ikilii röportajlarında aslında albüm çıakracak kadar parçaya sahip olduklarını ama şu an üretmeye devam ettiklerini söylüyor.

 

Müzik sektörüne söz yazarı olarak giren ikiliden Eli Hirsch’ün kariyerinde DREAMERS ve Ethan Burns, Micah Gordon’un ise Tobias Jesso Jr. ile çalışmaları yer alıyor.

İkilinin yeni single çalışması Perfect People da geçtiğimiz günlerde servis edildi. Ve anladık ki bizi oldukça başarılı bir ilk albüm bekliyor.