İspanyol ve Fransız iki yetenekli müzisyenden oluşan Iseo & Dodosound, reggae ile dub’ın süzgecinden trip-hop’u geçirerek zenginleştirdikleri müzikleri ile radarımızda.

Iseo & Dodosound ile ilgili görsel sonucu

Bölüm 1: İlk Karşılaşma

Güneşli günlerin müziği reggae’nin canlılığıyla, dub-step’in kıvrak tınılarını dijital platformda buluşturan ve bunu yaparken samimiyetini kaybetmeyen bir sese takılıyoruz.

İlk albümleri Cat Platoon‘u 2015’te yayımlayan ve şimdilerde ikinci stüdyo albümleri “Roots In The Air” in hazırlık heyecanını yaşayan ikili, Madrid ve Paris arasında üretimlerine devam ederken, sosyal medyada canlı yayına bağlanıp sergiledikleri performanslarıyla eğlenmekten de geri kalmıyor. Kendilerine kurdukları sistemle, nerede olursa olsun, biz dinleyicileri birdenbire kısacık bir festivale ortak ediyorlar. Kah taş bir binanın bahçesinde, kah küçük bir balkonda ya da evlerinin oturma odasında reggae şölenine denk gelebilirsiniz. İspanyol Iseo’nun yağmur yağan yere bile güneş açtıracak kadar neşeli sesi bu duruma çok büyük bir etken. Bir diğer faktör ise, dijital platform çağının nimetlerini ekmek peynir gibi yerken, canlıya yakın kayıt kalitelerini korumayı çok iyi bilmeleri.

Cat Platoon albümlerinde yer alan “Fresh Air” parçasının dub session performansının neşesine alttaki linkten ortak olabilirsiniz.

Albümün tüm parçaları Iseo ve Dodo tarafından yazılıyor. Mix kayıtlarının hepsi Dodo’ya ait. Trompetiyle reggae dinginliğine renk katan Alberto Sanzol’un da yer aldığı “Zombies” parçaları ise şöyle;

Bölüm 2 : Ev Halleri

Buena Social Club’ın en iyi bildiğimiz parçası Chan Chan’a yaptıkları dub versiyonu ev hallerinin en samimisi olabilir.

Rihanna’nın Man Down parçası için yine eve kapanan ikili rom po po pom! diyor.

Enerjilerinin tavan yaptığı “Say It Loud” gri duvarları yıkıp kumsalları ayaklarımızın altına seriyor.

Bölüm 3 : Kısa- Kısa

  • İkilinin ikinci albümü Roots In The Air 2 Haziran tarihinde yayınlanacak.
  • İkinci stüdyo albümlerinden yayınladıkları ilk single parçası “Vampires” için çektikleri video kliplerini yayınladılar.

  • İspanya’nın en iyi müzik dergilerinden ROCKDELUX’ün bu ayki sayısının konuğu bu ikili.
  • İkili Nisan’dan bu yana Roots In The Air için küçük bir Avrupa turnesinde.
  • Iseo’nun aynı zamanda yumuşacık sesini mixlemeden de kaydettiği parçaları mevcut.

https://www.facebook.com/pg/iseododosound
https://www.youtube.com/c/IseoDodosound
https://www.instagram.com/iseododosound/