Gözlerden kaçmış olabilecek, daha doğrusu bizim gözümüzden kaçan bir albümü tanıtmak istedim; The Long Way. Flütist Eren Coşkuner’in kaydettiği ilk albüm olan The Long Way, 2013 yılında Gri Plak etiketi ile yayınlandı. Albümün kendini diğer caz albümlerinden ayıran en önemli özelliği de, Türkiye’de kaydedilen belki de ilk caz flüt albümü olarak sayılabilecek olması.

Babajim Stüdyoları’nda kaydedilen ve dokuz parçanın yedisinin bestesi Coşkuner’e ait olan albümde kendisine basta Eylem Pelit, davulda Ediz Hafızoğlu ve piyanoda Ercüment Orkut eşlik etti.

Flütü Türkiye caz sahnesine aktif olarak kazandıran Coşkuner’in müzik hayatı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Flüt Bölümü’nde başladı ve Almanya Köln Müzik Akademisi’nde devam etti.  Almanya ve Türkiye’de Jazz teorisi ve emprovizasyon üzerine çeşitli dersler alan müzisyen ve birçok jam session,konser,workshop ve atölye çalışmalarına katılarak, İstanbul Caz festivali gibi bir çok etkinlikte kurduğu proje gruplar ile çalışmalarına devam etti.

Türk caz tarihine flütü kazandıran bu tertemiz albümü benim yeni dinlemiş olmamı unutarak, hemen arşive eklemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.