Viceland, “Earthworks” olarak adlandırılan yeni belgesel dizisinin Animal Collective’in yeni EP’si “Meeting of the Waters”ın kayıt sürecine dair videosunu paylaştı.

Jeolog Avey Tare ve ses mühendisleri Sonny Diperri’den oluşan grup, yeni projelerini kaydetmek için Brezilya yağmur ormanlarına bir sefer düzenledi.

Viceland’ın belgeselinde grubu Amazon nehri üzerinde kano yaparken, Howler maymunlarını dinlerken ve ormansızlaşmayı tartıştırken izliyoruz.

Jeolog, yeni EP’yi yağmur ormanında kaydetmenin ardındaki mantığı şöyle anlatıyor: “Avey Tare ve ben, belki Animal Collective olmadan önce bile müziğimizde alan kayıtları kullandık. Ve bu yüzden doğal ses kayıt fikrini vurguladığım bir yere gelmek istedim”

Noisey‘in haberine göre “Earthworks”ün önümüzdeki iki bölümünde Miguel’in Meksika’daki avokado ve kelebek çiftliklerine yaptığı ziyareti ve Local Natives’in Colorado Nehri turunu izleme şansı elde edicez.

Grup, Meeting of the Waters adlı EP’sini bu sene Record Store Day’de plak olarak satışa sundu ve son albümleri Painting With ile turnesine devam ediyor.