Courtney Love, Instagram hesabından yaptığı bir canlı yayın esnasında en sevdiği Nirvana şarkılarını açıkladı.

Heart Shaped Box

1993’te yayınlanan In Utero albümünde yer alan şarkının sözleri düşünüldüğünde, Love’ın bu seçimi çok da şaşırtıcı olmasa gerek. Courtney Love, en sevdiği Nirvana şarkısının “Heart Shaped Box” olduğu belirtirken, daha önce verdiği röportajlarda şarkının kendisi hakkında yazıldığını açıklamıştı.

Serve The Servants

In Utero’nun açılış şarkısı olan Serve The Servants’ta Cobain, hem babasına hem de hayranlarına seslenirken, karısına karşı yapılan olumsuz yorumlardan da bahsetmişti. “If she floats then she is not / A witch like we have thought.”

Frances Farmer Will Have Her Revenge on Seattle

Cobain’in şöhreti ile baş etmeye çalıştığı yıllarda yazılan şarkı, hem Love’ın sektörde yaşadığı zorlukları hem de Cobain’in plak şirketinin yaptığı zorlukları konu alıyor. Ancak, Love’ın bu şarkısı sevme sebebi biraz daha kişisel. Courtney Love, Kurt Cobain ile evlendiği yıl Farmer tarafından hazırlanan vintage elbiseyi giymişti.

In Bloom

Nevermind’da yer alan şarkı, Courtney Love tarafından albümün en iyi teklisi olarak nitelendiriliyor. Hatta albüm yayınlandıktan sonra, In Bloom’un ilk tekli olması konusunda ısrarcı olduğunu belirten Love, bu konuda tüm grup üyeleri ile konuşmuş.