The Detroit News, Soundgarden frontmani Chris Cornell’in Perşembe sabahının erken saatlerindeki ölümüne ve ölümünden önceki durumuna ait polis raporunu servis etti. Rapora göre, Cornell’in koruması Martin Kristen müzisyeni 00:15 civarlarında otel odasının banyo zemininde tepkisiz halde buldu. Kirsten’a göre Cornell’in “ağzından kanlar akıyordu ve boynunun etrafında kırmızı bir egzersiz bandı vardı”.

Rapora göre Kirsten, Cornell’i ölümünden yaklaşık 45 dakika önce, müzisyenin bilgisayarını tamir etmek için odasına uğradığında görmüştü. Polise, Cornell’e anksiyetesi için reçete ile yazılan iki Ativan verdiğini söyledi. 23:35’te Cornell’in karısı Vicki ile konuştuğunu, “ekstra bir veya iki Ativan “ almış olabileceğini geveleyen bir tonda söylediği belirtildi.

Vicki Cornell polise, Kirsten’i 00:15’te aradığını ve Cornell’in iyi olup olmadığına bakmasını çünkü sesinin iyi gelmediğini söylediğini anlattı ve sesinin sarhoş gibi geldiğini ve sürekli “sadece yoruldum” diye tekrarladığını ekledi.

Cooper Neill / Getty Images

The Detroit News‘de yer alan rapor şöyle;

Kirsten’in Cornell’in suitine doğru yürüdüğü ama kapıyı kilitli olduğu, arından otel güvenliğini aradığı çünkü Cornell’i kontrol etmesi gerektiği raporda belirtilen detaylar arasında. Raporda yazılanlara göre, güvenlik kayıtlı olmadığı için odaya girmesine izin vermeyince, Kirsten ayağı ile kapıyı tekmeledi ve yatak odasının kapısına gitti ve oranın da kilitli olduğunu gördü. Bunun üzerine Kirsten tekrar güvenliği aradı fakat odaya giriş izni alamadı. Bunun ardından yatak odasının kapısını da tekmeledi ve Chris’i banyo zemininde yatarken buldu.

01:00’da gelen sağlık görevlileri Chris’i hayata döndürmeyi başaramadı ve bir doktor müzisyenin ölüm saatini 01:30 olarak açıkladı. Kısa bir süre sonra cinayet masası dedektifleri olay yerine gelerek, Vicki Cornell’i kocasının ölümünden haberdar etmek için aradılar.2

 

Geçtiğimiz günlerde bir Wayne County tıbbi uzmanlarından bir kişi Cornell’in kendini asarak intihar ettiğini açıklamış, ailesi ise bu çıkarımlara itiraz ederek Ativan’ın etkisinden kaynaklı ölüm olup olamayacağını, kendisini bilerek öldürmeyeceğini dile getirmişti.