Grup lideri Johnny Jewel yeni albümleri Dear Tommy’nin tracklistini 2014 Aralık ayında yayınlanmış, 2015 Şubat ayında ise resmen duyurusunu yapmıştı. 2015 yılında Italians Do It Better etiketiyle yayılanacağı söylense de o günden beri hala albümün çıkış tarihine kadar resmi bir açıklama gelmedi.

chromatics johnny ile ilgili görsel sonucu

Bu zamana kadar albümden “I Can Never Be Myself When You’re Around,” “Just Like You,” “In Films,” ve “Shadow” şarkıları da yayınlanmıştı. Ayrıca derleme albüm olan After Dark 2’de yer alan “Cherry” ve “Camera” adlı şarkıların da Dear Tommy albümünde yer alacağı belirtilmişti.

Ama her şey o günden bugüne çok değişti. Yılan hikayesine dönen albümden yayınlanan tüm şarkılarda geçtiğimiz günlerde dijital platformlardan kaldırıldı. Konuyla ilgili açıklamayı Echo Park Records’dan Alexis Rivera twitter üzerinden yaptı.

Açıklamaya göre Johnny Jewel, Dear Tommy albümünün tüm basılı kopyalarını imha etti. Adı da şarkıları da tracklist’i de aynı olan ve tekrar kaydedilen albüm umarım gerçekten artık yayınlanmaya hazırdır.

Johnny Jewel ile ilgili görsel sonucu

“2015 Noel’inde Johnny Hawaii’de neredeyse ölüyordu. Detaylara girmek istemiyorum ama eminim bu konuyu bir yerde röportajlarda tartışacak. California’ya geldiğinde Tommy’nin tüm kopyalarını yok etti. Italians’ın Gledale deposundaki 15 bin CD ve 10 bin plak artık yok. Mart ayında Twin Peaks’i duyurduğumuz fotoğrafta bazı kırık Tommy kayıtlarını görebilirsiniz.”

“Bitmiş albümünüzü yok etmek ya da silmek garip mi? Evet. Ayrıca maddi açıdan da delilik. Fakat bunu ilk yapışı değil. Mart 2011: Glass Candy Guadalajara’da çalıyordu, Johnny bana Kill For Love CD’lerinin olduğu bir kutu verdi. Albümü diğer ay yayınlamak istedi. Ardından Drive müziklerinin işini aldı ve sonra darmadağın oldu. Johnny 2011 Nisan’ında Kill For Love’ın bu versiyonunun tüm CD ve plaklarını yok etti. Kimse bilmiyor. Kill for Love üzerinde daha çok çalıştı, Symmetry’s Themes üzerinde çalıştı, umarım daha geç olmadan daha fazla müzik üzerinde çalıştığınız duyarız.”

“Her neyse Johnny’nin neredeyse ölecek olmasına döneyim. Başka bir adım daha attı. Tommy’i yaptı. Heaven gibi yeni hareketler üretti. Filmler yaptı ve Twin Peaks. Dear Tommy’e gelince, albümün yayınlanmasına gittikçe yaklaştık. Dear Tommy aynı başlıkta, aynı sözlere sahip, 2014 Aralık ayında duyurduğumuz gibi aynı şarkı sıralamasına sahip. Daha iyi olması dışında değişen bir şey yok.”