The Black Keys ve Arcs’dan Dan Auerbach 2 Haziran tarihinde solo albümü “Waiting on a Song“u kendi plak şirketi Easy Eye Sound etiketiyle yayınlamaya hazırlanıyor. Albümde yer alan King of a One Horse Town adlı şarkısının Aaron Hymes yönetmenliğinde çekilen video klibi de servis edildi.

Auerbach yaptığı bir açıklamada şarkı hakkında şu sözleri dile getirdi; “The King of a One Horse Town dış dünyadan korkan herkes. Başarısızlık korkusu yüzünden kendi duvarlarının ötesine geçmekten korkan herkes. Bir uyuşturucu satıcısı olabilir. Bir profesör. Bu, herhangi birimiz için bir his.”

Video klibin yönetmeni Aaron Hymes ise şu açıklamayı yaptı; “Los Angeles’ta yaşamak, daha önce görülmemiş bir şeyi çekmeyi zorlu hale getirebilir. Bu alanın neredeyse her karesi zaten videoya eklendi. “Anytown USA” hissi verebilecek bir yeri çekmek istedim, bu yüzden Utah eyaletinin her yerine gittik, Helper adı verilen küçük bir kasabaya kadar yol boyunca kasabalardan kareler yakaladık. Hedef, kendine özgü ve güler yüzlü bir şey hissettirmekti. Utah bunun için mükemmeldi.”