Universal’ın Madonna’nın hayatını film yapmaya hazırlandığı, Blond Ambition ismini taşıyacak olan filmin prodüktörlüğünü Michael De Luca ve Brett Ratner üstleneceği açıklanmıştı.

Madonna Instagram’da ilk yaptığı paylaşımda filmde yer almayacağını şu sözleriyle açıklamıştı: “Hiç kimse ne gördüğümü ve ne bildiğimi bilemez. Sadece ben hikayemi anlatabilirim. Bunu deneyenler bir şarlatan ve bir aptaldır. İşi yapmadan anında memnuniyet mi arıyorsunuz? Bu toplumumuzdaki bir hastalık.”

Ama görünen o ki Madonna’nın projeye olan siniri bir türlü dinmiyor. Instagram’da yaptığı paylaşımlarla prodüktörleri ve projeyi eleştirmeye ağır sözleriyle devam ediyor.

“İlk sayfayla başlayalım! Ben Bay City’de doğdum Detroit’de değil. Lisedeyken okulu bırakmadım aslında University of Michigan’a gittim. 
Neden Universal Stüdyoları, benim hakkımda tümüyle yalan olan senaryo üzerine bir film yapmak istiyor? Yazar Elyse Hollander tabloidler için yazmalıdır. Bu filmi destekleyen herkes yalanlara ve sömürüye destek veriyor.. Gerçekler er geç ortaya çıkacak”