Bryan Singer’ın yönetmeye hazırlandığı Freddie Mercury biyografi filmi Bohemian Rhapsody 2018 yılında vizyonda olacak.

Uzun yıllardır çeşitli şekillerde gündeme gelen Freddie Mercury biyografisi bu defa gerçekleşecek gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi son birkaç senedir Freddie Mercury’nin hayatı beyaz perdeye taşınmak isteniyor ancak her seferinde çeşitli sorunlar yüzünden proje rafa kaldırılıyordu.

Sacha Baron Cohen // Freddie Mercury

Film için daha önce adı geçen oyunculardan Sacha Baron Cohen, stüdyo ile anlaşmazlık yaşamış ve Queen grubundan Brian May’in “Mercury için doğru seçim değil,” eleştirileri sebebiyle projeden çekildiğini duyurmuştu. Daha sonra rol için Ben Whishaw ile görüşülmeye başlanmış ancak Whishaw’ın da projeden çekildiği açıklanmıştı.

Freddie Mercury // Rami Malek

Bryan Singer’ın yönetmeye hazırlandığı Bohemian Rhapsody filmi için Mr. Robot dizisiyle ünlenen Rami Malek’in Mercury’i canlandıracağı son gelen bilgiler arasında. Uzun zamandır netlik kazanmayan proje hakkında, Fox filmin 25 Aralık 2018’de vizyona gireceğini açıklayarak projeye dair ilk resmi duyuruyu gerçekleştirmiş oldu.  Filmin senaryosu, çekim tarihi ve oyuncu kadrosunun detayları konusunda henüz net bir açıklama bulunmuyor.