1994-2004 yıllarında en çok izlenen sitcomlar arasında giren Friends’in yeni müzikal parodisinin bu sonbaharda Off-Broadway’de başlaması planlanıyor.

Monica, Chandler, Rachel, Ross, Phoebe ve Joey’in başlarından geçen komik olayların anlatıldığı ‘Friends’ dizisinin müzikal uyarlaması çok yakında New York’ta prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bob ve Tobly McSmith’in yazdığı müzikalin yapımcıları daha önce Bayside! the Musical!, 90210! The Musical!, Katdashians! The Musical! ve Full House! The Musical! gibi yapımlara da imza atmış ve büyük beğeni kazanmıştı. Ancak işin içinde dizinin orijinal senaristlerinin olmaması, yine de ortaya çıkacak projenin nasıl olacağını merak ettiriyor.

Friends / Broadway
Friends / Broadway

Şimdilik sonbahar aylarında New York The Triad Theatre’da sahneleneceğini bildiğimiz müzikalin detayları netleştikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Pilot bölümü 1994 yılında yayınlanan, son bölümüyle 2004 yılında seyirciye veda eden F.R.I.E.N.D.S dizisinde yer alan şarkıları ele aldığımız yazımızı buradan okuyabilirsiniz.