The Black Keys’in diğer yarısı Patrick Carney’i merak edenleri sevindirecek gelişmeler yaşanıyor. Carney, yeni Michelle Branch albümü üzerinde çalışmalarda bulunuyor.

The Black Keys’in 2014’te yayınlanan Turn Blue albümünün ardından Dan Auerbach birçok farklı projeyle karşımıza çıktı. Grubun diğer yarısı Patrick Carney ise uzun süre sessizliğini korudu. Ancak geçtiğimiz gün gelen haberlere göre, Carney cephesinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Bir yandan Tobias Jesso Jr’nin prodüktörlüğünü yürüten Carney diğer yandan Michelle Branch ile olan ilişkisini yeni bir boyuta taşıyor.

2001 yılında yayınlanan “Everywhere” adlı büyük hitin ardındaki isim olan Michelle Branch uzun süredir solo albümü üzerinde çalışıyordu. 14 yılı aşan çalışmalar Carney ile olan ilişkisinin ardından hızlanmaya başladı. Patrick Carney duruma el atarak Branch ile birlikte stüdyoya kapanıp albümdeki şarkıların hazırlanmasına yardımcı olduğunu belirtti. Hopeless Romantic adlı albüm üzerinde oldukça titiz bir çalışma yürüten ikiliden oldukça kaliteli bir iş çıkacağına dair inancımız tam.

“Hopeless Romantic”in 7 Nisan’da raflarda olması bekleniyor. Albümden bugüne kadar herhangi bir single yayınlanmadı.