Coldplay bu yıl yayınlanan “Ghost Stories”in ardından yeni bir albüm hazırlığında daha olduğunu duyurdu. BBC Radio 1 aracılığı ile grubun tekrar stüdyo aşamasında olduğunu duyuran Chris Martin 7. albümün adının “A Head Full Of Dreams” olacağını açıkladı.

Albümün neredeyse yarısının tamamlandığını ve yedinci albümün muhtemelen son Coldplay albümü olacağını, bu albümde de bu fikirle çalıştıklarını açıklamalarına ekleyen Chris Martin bu albüm ile yeni bir şeyler deneyeceklerini de ifade etti. Chris Martin’in ifadelerine göre albüm sonrası yeni bir turne daha gerçekleşecek.

”Stüdyoda olduğumuzu kimseye söylemedik. Yeni albümün kaydına başladık. Neredeyse A Head Full Of Dreams’i yarıladık. Bu albüm bizim için bir devrin kapanması demek olacak. Harry Potter kitapları gibi düşünün. Bitmiş olmasına rağmen hala devam ediyor. Coldplay’in geleceği böyle olacak.”

Chris Martin’in BBC Radio’daki açıklamalarının tamamı da aşağıdaki linkte. Yeni albüm ile ilgili detayları 3. dakikadan sonra dinleyebilirsiniz.