Gariptir sadece bir hafta içerisinde “acaba ülkemize ne zaman gelecekler?” diye sorduğumuz isimler, ceplerindeki taşları birer birer dökmeye başladılar. Önce Foo Fighter, ardından Nickelback derken son olarak da yollarını gözlediğimiz AC/DC ekibi de selamını iletti bizlere! Grubun yeni albümünden soframıza servis edilen Rock Or Bust, AC/DC müptelalarının tıka basa doyacağı bir albümün müjdesini veriyor adeta!

6 yıllık bir suskunluğun ardından yeniden aramıza dönen ekip, son olarak 2008 yılında yayınladıkları ve dünyada 31 ülkede satış listelerinin tepesine yerleşen Black Ice albümüyle, kendilerinden beklenen patırtıyı koparabilmeyi başarmıştı. Aşağı yukarı 8 milyonu bulan satış rakamıyla, işleyen demirin paslanmayacağını dünya aleme bir kere daha kanıtlayan rock müzik arenasının efsane ismi AC/DC; Rock or Bust ile birlikte kralın kim olduğunu bir kere daha kanıtlamaya niyetleniyor.

11 yeni şarkının yer alacağı Rock or Bust albümüyle aynı adı taşıyan hit, aynı zamanda albümün kapılarını da dinleyicilere açan parça olacak. 2 Aralık tarihinde Sony Music etiketiyle piyasaya sürülecek olan bu yeni AC/DC mahsulü, grubun bu zamana kadar sunduklarından pek de radikal bir farklılık göstermeyecek olsa hayranlarının  yüzünü güldüreceği ortada! En azından albümden piyasaya sürülen ilk single olan Rock or Bust, 41 yıllık müzik kariyerinde ilk defa bir AC/DC projesinde yer alamayan Malcolm Young’un yokluğuna rağmen, bu eksikliğin hüznüne çok da fazla teslim olmayan cayır cayır bir gürültü şöleniyle karşı karşıya olduğumuzun müjdesini veriyor!

Grup, önümüzdeki yıl dünya turnesine de çıkacaklar. Uzun zamandır dönem “bize de uğrayacaklar mı?” geyiğinin gerçekleşmesine bir adım yaklaşmış olabilir. Tabi işin üzücü kısmı, devam eden sağlık problemleriyle cebelleşmekte olan Malcolm Young’un turneye katılamayacak olması. Young’ın boşluğunu albümde de dolduran öz yeğen Stevie Young, turnede de grup için gitarını kuşanacak!

Rock or Bust, ilk saniyesinden itibaren dinleyicisini konser moduna sokan bir iş… Albümde yer alan diğer 10 parçanın önünden iştahları kabartabilecek bir ara sıcak kıvamı görüyor… O güne kadar ide gurultularımızı bastıracağına ne şüphe!

Fatih Yürür