Skyfall filminin yıldızı Ben Whishaw önümüzdeki yıl çekimlerine başlanacağı duyurulan yeni Freddie Mercury biyografi filmi için anlaşma imzaladı.

Ekim ayında yayınlanan haberlerde Queen üyelerinin Sacha Baron Cohen yerine Whishaw’ın filmde yer almasını istedikleri belirtiliyordu. Yapılan son değişiklikler ile filmin künyesi neredeyse tamamen belli oldu. Ben Whishaw’ın yanı sıra yönetmen koltuğunda “Wild Bill” ve “Sunshine On Leith” filmleriyle tanıdığımız Dexter Fletcher yer alacak. Filmin senaryosu ise “The Queen” ve “Frost/Nixon”un yazarı Peter Morgan tarafından yazılacak.

Projenin 2010 yılında duyurulmuş olmasına rağmen hayata geçirilmesi uzun zaman almıştı Geçtiğimiz yaz Queen üyeleri ile Baron Cohen arasında filmin türüne yönelik yapılan tartışmalar sonucu oluşan gerginlik sürecin uzamasına sebep oldu. Queen gitaristi Brian May’in o günlere yönelik yaptığı açıklamada Freddie’yi en iyi şekilde canlandıracak ve izleyenlerin tamamen Freddie’yi gördüklerine emin olacakları bir isim aradıklarını ancak bu ismin Sacha olmadığını belirtti.

Geçtiğimiz aylarda Harry Potter ile tanıdığımız Daniel Radcliffe’in yeni Freddie Mercury olacağına dair haberler de yer almıştı. Ancak Radcliffe bu proje için tamamen yanlış bir isim olduğunu belirtti.