‘Köşe Bucak’ ilk kez Ekim 2016’da “Dünyada Bir Köşe Sahne Sanatları Festivali” kapsamında Kadıköy’de gerçekleşmişti. Bu sene ise Bomonti’de gerçekleşecek.

“A Corner In The World / Dünyada Bir Köşe” farklı mekanlarda müzik, dans, tiyatro, çeşitli atölye köşeleriyle yakın coğrafyalarda üretim yapan ve aynı sahneyi paylaşarak işlerini tecrübeleme şansı yakalayamamış Türkiye, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkanlar’dan pek çok sanatçıyı 2015’ten beri bir festival platformunda buluşturuyor.

Festival, Bahar Sharjah Biennial 13, Alt ve Bomontiada işbirliği ile gerçekleştireceği Köşe Bucak seçkisi için kısa işler arıyor. Mayıs’ta gerçekleşecek Köşe Bucak, aynı zamanda, Türkiye’de sahne sanatlarının çeşitli alanlarında çalışan sanatçıların ve toplulukların kısa performanslarını şehrin belli mahallelerinin farklı köşelerinde bir performans yürüyüşü olarak bir araya getirirken seyircileri Türkiye’deki performans alanında ‘köşenin ardında’ neler olduğuna dair bir keşfe de davet ediyor.

Kısa İşler için Açık Çağrı:

  • 15 dakikanın altında
  • çeşitli mekanlara adapte edilebilecek ya da Bomonti’deki bir mekan için üretilmiş,
  • minimum teknik olanakla gerçekleştirilecek
    dans, performans, tiyatro, video ve yerleştirme işleri arıyoruz.

Lütfen önerdiğiniz işin video kaydı, görsel dokümantasyonu ya da detaylı konsept notunu performansçı sayısı, gösteri süresi, mekan ve teknik gereksinimleri içeren bir dosya ve sanatçı/ekip CV/portfolyosu ile birlikte info@acornerintheworld.com adresine gönderin.

Başvuru için son tarih: 21 Nisan Cuma.

**Açıklama kısmı Festivalin sayfasından düzenlenmiştir. Daha detaylı bilgi için Facebook ve Twitter adresleri takip edilebilir.