Efsane hiphop yıldızları Tinie Tempah ve Grandmaster Flash breakdance yarışması Burn Battle School için İstanbul’a geliyor.

Grandmaster Flash, Tinie Tempah, Ceza ve Sansar Salvo gibi isimlerin de sahne alacağı Burn Battle School 22 Ekim Cumartesi VW Arena’da yapılacak.

2012 yılından beri dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen Burn Battle School, 22 Ekim Cumartesi günü İstanbul’da yapılacak. İstanbul’da ilk kez gerçekleşecek olan etkinlikte Türkiye’nin en iyi 16 bboy grubu danslarıyla birbirine meydan okuyacak.

Calvin Harris ile söylediği Drinking from the Bottle, Zara Larsson’la söylediği ve bugünlerde radyolarda sıkça duyduğumuz Girls Like, Eric Turner ile söylediği Written in the Stars,  Pass Out, Frisky gibi onlarca mega hit single’ı ile müzik listelerinde zirvelerden düşmeyen iki Brit ödüllü İngiliz hiphop yıldızı Tinie Tempah, 22 Ekim’de VW Arena’da gerçekleşecek  Burn Battle School için ilk defa İstanbul’a geliyor.  İngiltere’nin son zamanlarda dünyaya kazandırdığı en önemli isimlerden olan Tinie Tempah’nın ayrıca Swedish House Mafia, Ellie Goulding, Kelly Rowland, Wiz Khalifa, Jess Glynne, Labrinth ile seslendirdiği daha pek çok single’ı bulunuyor. Glastonbury Festival’da Snoop Dogg’la sahneyi paylaşan, Rihanne ve Usher’i turnelerinde eşlik eden, 2012 Londra Yaz Olimpiyatlari kapanış töreninde sahne alan Tempah, bugün rap dünyasının en önemli isimleri arasında yer alıyor.Tempah aynı zamanda Ingiliz modasının da önde gelen figürlerinden. 2012 yılında GQ Men of the Year ödüllerinde en iyi giyinen ödülünü kazanan Tempah, London Collections Men’in de elçiliğini yapıyor.

Burn Battle School için İstanbul’a gelecek bir diğer ikonik isim de Grandmaster Flash. Hiphop’un yaşayan efsanelerinden , son zamanlarda Netflix’te yayınlanan ‘Get Down’ dizisiyle gençliğini ekranlarda gördüğümüz Grandmaster Flash, hiphop DJ’liğinin öncüleri arasında yer alıyor ve 1970’lerde çığır açan DJ teknikleri bugün dünyadaki tüm DJ’ler tarafından kullanılıyor. Rock and Roll Hall of Fame’e giren ilk hip-hop sanatçısı olan ve The message, White Lines, It’s nasty, New York, New York gibi unutulmaz hitlere imza atan efsane DJ Grandmaster Flash, büyük hip-hop buluşması için İstanbul’da olacak.

Türkçe rap müziğini dünyaya tanıtan, 2 MTV ödüllü ve son olarak Sziget festivalinde headliner olarak performans gösteren ilk Türk Rap Star olan Ceza da Burn Battle School’da sahne alacak. Ceza’nın açtığı yoldan ilerleyen ve Türkiye’de genç neslin en çok dinlediği rapçi olan Sansar Salvo da gece boyu performansıyla heyecanı üst seviyeye taşıyacak.

Sansar Salvo ile başlayacak olan performanslar, sırasıyla Ceza, Grandmaster Flash ve en son Tinie Tempah ile sona erecek. Heyecanlı kapışmalarda kazanan 7500 TL para ödülü alacak