Ekim de bitti kış geldi diyenlere etkinlik alanları Kasım ayında tüm sıcaklığıyla kapılarını aralıyor. Yoğun gündemden biraz uzaklaşmak için iyi bir şehir rehberine ihtiyaç var..

Rhye ile ilgili görsel sonucu

Rhye {03.11.2015} – Salon İKSV
Californialı ikili baştan çıkarıcı melodileriyle dış dünyanın sesini kapatmaya geliyor. Salon’un Kasım ayındaki ilk konuğu. Woman albümlerinden Open’ la keşfe çıkılacak. Ruhun algısını en üst seviyeye taşıyacak ikili gizemli bir gece vaad ediyor. Konser biletleri ise maalesef tükendi.

Sofar’dan Salon’a ile ilgili görsel sonucu

Sofar’dan Salon’a {04.11.2015} – Salon İKSV
Oda projesi mekana yayılmaya hazır. Sofar Sounds dünya’nın her yerinde evlerden yükselen bağımsız seslerin peşinde. Bu sefer seslerin izini Salon’da arayacağız. Salon’un ortaklığıyla  gerçekleşecek gecenin konukları etnik enstrüman şovlarıyla No Land , psychedelic tınılarıyla Nekizm ve henüz 17 yaşındaki Sena Şener.

Iron & Wine ile ilgili görsel sonucu

Iron & Wine {04.11.2015} –  Babylon Bomonti
Garanti Caz Yeşili hızını kesmeden devam ediyor. Türkiye’ye ilk kez gelecek Samuel Beam’ın projesi kaçırılmaması gereken bir konser olacak. Heyecanımızı arttıran sakin ve samimi melodilerine hiç düşünmeden teslim olacağımız gece inanıyorum ki hafızalarda derin yerler edinecek. Warm Up’ta perdesiz gitarıyla grubun Türkiye şubesi tadındaki Cihan Mürtezaoğlu sahne alacak.

Unknown Mortal Orchestra ile ilgili görsel sonucu

Unknown Mortal Orchestra {16.11.2015} – Salon İKSVYeni Zelandalı grup, keşfettikleri yeni yıldız gezegenlerinde bir seyahate çağırıyor bizi. Beyninizin ayarlarını kurcalayacak melodilerin sahibi, Multi- Love ‘la yeteneğin sınırlarını zorlayan grup etkisi uzun sürecek bir gece yaşatacak. Önden çıkacak Türkiye’nin indie kulvarındaki başarılı ismi The Away Days olacak. Pek çok konseri önden ısıtırken denk geldiğim grup, yeni albümlerinden önce akıllarda kalıcı bir selam verecekler.

Bob Moses ile ilgili görsel sonucu

Bob Moses {21.11.2015} – Indigo
Kanadalı elektronik ikili son dönemde yayınladıkları başarılı albümleri Days Gone‘la müzik listelerinde fısıl fısıl konuşuluyor.. Halen dinlemediyseniz kulak verip eşsiz gece için hızlı bir plan yapın derim. En son Çeşme’de yapılan Chill- Out Fest’in konuğu ikili hayran kitlesinin gönlünü fethetmişti.

Yacht band ile ilgili görsel sonucu

Yacht {21.11.2015} –  Salon İKSV
Salon’un bu dopdolu programında yerini alan bir başka isim. Bolca dans ettirecek gecede deliliğin sınırları yeniden ölçülecek. Önden sahne alacak isim hakkında çok bilgi sahibi olmadığım ama son dönemin müzik avcısı olarak tanınan MindShifter.