Cuma akşamı uzay shuttle saatlerine uyarak saat 21:00 civarı Gaye Su Akyol uzay gemisinde yerimizi aldık. İtiraf etmeliyiz ki Gaye Su Akyol’un liderliğinde harika bir uzay yolculuğu geçirdik. Uzayda yalnız değildik, Bubituzak rehberliğinde taşlı uzay yollarında güzel bir yolculuğa çıktık.

Saat 21:00 gibi IKSV önünde uzun bir kuyruk görünce Jack White’ın karşısında herhangi bir yerel ismin bu kadar büyük bir talep görmesi şaşkınlık yarattı. Daha sonra edindiğimiz bilgilere göre Gaye Su Akyol ve Bubituzak ikilisinin konser biletleri çoktan sold out olmuştu bile.

Sahneye ilk olarak Gaye Su Akyol çıktı. Tüm performansı boyunca “Develerle Yaşıyorum”un her şarkısını ezbere bilen büyük bir kitleyi kendine hayran bıraktı desek yalan söylemiş olmayız. Albüm şarkılarının yanı sıra Selda Bağcan’dan “Yaz Gazeteci Yaz” ve Müzeyyen Senar’dan “Haydar Haydar” cover’ları da yer aldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren konserin ardından sahneyi Bubituzak’a bırakmadan önce Bubituzak konserinin son dakikalarında tekrar sahnede olacağını belirtti.

Gaye Su’nun ardından Bubituzak sahnedeydi. Yer yer rock’n roll yer yer psychedelic etkili bir performans ile salona büyük bir enerji yayıldı. Bubituzak performansına dair en önemli notlardan biri de Şubat ayında çıkacağını duyurdukları 2. albümlerinden bir şarkıyı seslendirmeleriydi. Performans sonlarına doğru Gaye Su Akyol’un tekrar sahneye gelmesi ile yeni Bubituzak albümünde yer alacak Gaye Su işbirliği şarkıyı da söyleyen ikili, konseri birlikte “Develerle Yaşıyorum” söyleyerek sonlandırdılar.

Fotoğraflar: Murat Baykan