Beklenen tarihe ulaştık. 4 yıllık kariyerlerinin son demlerine sığdırdıkları son derece miskin havasıyla The Neighbourhood geri döndü.

Amerikalı rock band grubu yayınladıkları EP’lerin ardından Columbia Records’un dikkatini çekerek destek almayı başardı.2013 yılında kaydedilen ilk stüdyo albümleri I Love You’da yer alan Sweather Weather çılgınca yükselişiyle bas riff’lerinin yoğunlaştığı karanlık albümden kendini sıyırmayı başardı. Grubun adıyla özdeşleşen parça halen grubun en sevilen parçası. I Love You’dan bahsedecek olursak belirgin bir konseptin alt metnini doyuran bir çalışmaydı.

Albümden sonra akılda kalan iki kelime albümü de özetliyordu. Baterist Bryan Sammis’in ayrılışıyla yeni bir üyeyle çalışmalarına devam eden grup deneysel birkaç parçayı müzik sitelerine servis etti. 2015’i yarılamışken Ekim sonunda  Columbia Records etiketiyle bir albüm yayınlayacaklarını duyuran grup albüm çalışmalarından tekliler yayınlayarak yeni dönem piyasasının politikasını izledi. Sırasıyla “R.I.P 2 My Youth” Ağustos ayında, “The Beach” Eylül ayında “Prey” Kasım’da dinlenmeye hazırdı.

Melodik R&B’den vazgeçmeyen grup kendi çizdikleri tarzın altını çok iyi dolduruyor. Bunda vokaldeki Jesse James Rutherfood’un müziğe ruhunu da katması etkili olabilir. Zira albümden sıyrılan The Beach yoğun anlamıyla çok yoğun yorumlanmış “I feel it burning me  I feel it burning you” nakaratını tekrar ederken içinizden bir şeyler alıp götürüyor..

Önceki albümlerinin havasından çok farklı, kendine has havasıyla da bir o kadar başarılı çalışma gitar riff’leriyle zihnimizi okyanus ötesi bir yolculuğa hazırlayacak. Özellikle albümün adını taşıyan parça Wiped Out bu yolculuğun yutulmaya hazır bir kapsül haline getirilmiş şekli. Albüm tamamıyla dinlendiğinde üzerinizde iki çift lafa hafifleten dost muhabbeti etkisi bırakıyor.

Öne Çıkanlar: 
– The Beach
– Wiped Out!