Karşımızda 2003 ‘ten beri kaybetmedikleri enerjileri , alışık olmadığımız çılgınlıklarıyla Hot Chip var. Grup için tekno, elektro tarzı yazılıp çizilse de ortada bas’ından , synthesizer’ına; drum machine denen uçurucudan, perküsyonuna kadar yetenek fışkıran bir karışım var. Grammy , Mercury Prize ve Virgin Media Music gibi prestijli ödüllere aday olan grup canlı performanslarıyla da çok konuşuluyor.

2003‘te yayınladıkları ilk albüm Coming On Strong’la büyük beğeni toplayıp bir anda hayran çevresini oluşturan grup çizgisini bozmadan 2012 ‘ye kadar başarılı albümlere imze attı. 3 yıllık sessizliklerini de bu ay içinde çıkardıkları “Why Make Sense” ile bozdular.

3 yılın sonunda aynı ruhu koruyan albüm, elektro drum vuruşlarıyla yine dans ettiren , kafa açan parçalarıyla şimdiden yaz festivallerinin gözdesi olacak gibi. Albümden Huarache Lights ve Need You Now için çekilen klipleri Youtube hesaplarına yükleyen grup , albümü yayınladıkları müzik sitelerinde şimdiden en çok dinlenenler listesini bu albümle doldurdu. Started Right , Love Is The Future , Cry For You ve Huarache Light bunlardan birkaçı.

 

Grup, çıkış yeri İngiltere’den alternatif dans ve indietronica’nın inanılmaz uyumuyla kendinizi galaksiler arası yolculukta hissetme garantisi veriyor. Onları en yakın 13-14 Haziran One Love Fest’te görebilirsiniz. Gördüğünüz yerde de sımsıkı sarılın. İyi haftalar…

Önerilen parçalar : Started Right ve Love Is The Future