İnternet sızıntılarının son kurbanlarından Marina Lambrini Diamandis, yeni albümü “Froot” ile nihayet resmi kanallar ve müzik marketler aracılığı ile karşımızda. 3 Nisan’da yayınlanması beklenen albümün resmi olmayan kaynaklar tarafından erken servis edilmesi Marina ve ekibinin sinirini bozmuş olsa da ortaya çıkan iş son derece başarılı.

Albümde yer alan 12 şarkının tamamında Marina Diamandis imzası yer alıyor. Albümün prodüktör koltuğunda ise David Kosten’i görüyoruz. Electra Heart sonrası gelen tüm olumlu kritik ve dinleyici tepkisi Marina’yı motive etmiş olacak ki Electra Heart’tan çok daha titiz bir çalışma ortaya koyulmuş.

İlk iki albümde yer alan konsept ritüeli bu albümde de vuku buluyor.  “Happy” ile açılan albümde Marina bu defa karanlık bir dünyanın kapılarını aralıyor. Piyano ve akustik gitar etkili şarkı albümün genel teması hakkında büyük bir ip ucu niteliği taşıyor.  Cüretkar sözleri ve enerjik sound’uyla duymaya alıştığımız klasik Marina and The Diamonds şarkıları bu albümde azınlıkta. Albüme adını da veren “Froot” 80’lerin sound’unu Marina’nın kendine has electropop tarzı ile birleştiriyor.  Marina’nın alışılmış tarzını yansıtan diğer şarkı “Blue” muhtemelen albümden çıkacak yeni tekli olacak. “Savages”, “Weeds” ve “Can’t Pin Me Now” gibi şarkılar albümün söz bakımından en başarılı çalışmalarından.  “Gold” ve “Forget” albümün geri planda kalan şarkılarından.

Marina’nın olgunluk dönemine girmeye başladığını ve müziğindeki gelişmeyi gözler önüne seren “Froot”  üçlemenin en sağlam halkalarından olacak gibi gözüküyor.

Önerilen Kayıtlar:  “Froot”, “I’m a Ruin”, “Blue”