Uzun süredir sabırsızlıkla beklediğimiz Ceyl’an Ertem albümü “Amansız Gücenik” nihayet raflarda.

2012 yılında yayınlanan “Ütopyalar Güzeldir” sonrası yeni şarkılarını merakla beklediğimiz Ceyl’an Ertem albüm adıyla Edip Cansever’in “Ben Ruhi Bey Nasılım” şiirine güzel bir gönderme yapıyor. 14 Kasım tarihinde dinleyici karşısına çıkan “Amansız Gücenik” toplam 14 şarkıdan oluşuyor. Albümün prodüktör koltuğunda Can Güngör otururken Cem Tuncer, Cihan Mürtezaoğlu, Cenk Erdoğan ve Elif Çağlar gibi isimler de şarkıları ile albüme katkıda bulunuyor.

Albümde bir adet Mabel Matiz şarkısının yanı sıra Youtube kayıtları ve konserlerde dinlemeye doyamadığımız “El Adamı” cover’ı da yer alıyor. “Amansız Gücenik”teki Yıldız Tilbe etkisi bununla da sınırlı değil. Ceyl’an Ertem için yazılmış “Kahroloji” isimli  Yıldız Tilbe şarkısı albümün en özgün çalışmalarından biri.

“Hırpalandı Mayıs” ile açılan albüm daha ilk şarkıdan Ceyl’an Ertem’in sıradışı tarzını tekrar gözler önüne seriyor. “Kaçıncı Yarın”ın devamı niteliğindeki “Beş Gündür” albümün en etkileyici çalışmalarından. Kış temasının hakim olduğu albümde Mabel Matiz imzalı “Umut Var” mod yükseltici nitelikte. “Gidiyor”, “Naif” ve “Yorgun Eller” dinledikçe daha çok dinleme isteği uyandıran şarkılardan. Demo versiyonu ile gönlümüzü fetheden “Bu Bardak Dolsun” ve “Bile İsteye” “Amansız Gücenik”in hayranlık yaratan çalışmalardan. “Şarkıcınım”ın son dakikalarında yer alan hidden track “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun” adlı cover Can Güngör ve Ceyl’an Ertem’in mükemmel ses uyumu ile kulaklarımızın pasını siliyor.

Yılın son ayında yayınlanan albüm 2014’ün en kaliteli albümleri arasında. 2014’ün en’leri temalı müzik listelerinde Ceyl’an Ertem ve “Amansız Gücenik”i bol bol görecek gibi duruyoruz.

“Amansız Gücenik” Lansman tarihlerini buradan, en iyi Ceyl’an Ertem Cover’ları yazımızı ise bu adresten okuyabilirsiniz.