Y kuşağının American Horror Story: Coven ile tanıdığı Bohem kraliçe Stevie Nicks’in uzun bir aranın ardından yayınladığı yeni solo albümü “24 Karat Gold: Songs from the Vault” raflarda.

Merakla beklediğimiz albümde Stevie Nicks tavan arasında sakladığı şarkıları gün yüzüne çıkarıyor. 1969 sonrası Fleetwood Mac’in dünya çapında büyük bir şöhret yakaladığı yıllarda yazdığı ancak hiç yayınlamadığı şarkıların da yer aldığı albüm, grup ve Stevie Nicks arşivcilerini çok mutlu edeceğe benziyor. 40 yıllık kariyerine sayısız albüm ve hit sığdıran Stevie Nicks albümünde ilk iki Fleetwood Mac albüm sound’una çok yakın şarkılar da yer alıyor.  Albümün prodüktör koltuğunda Eurythmics ile tanıdığımız Dave Stewart’ı görüyoruz. Stevie Nicks daha önceki solo çalışmalarının aldığı eleştirileri göz önünde bulundurmuş olacak ki “24 Karat Gold: Songs from the Vault” ile yüzde yüz konsept bir albüm hazırlama yolunu tercih etmiş. Piyano, gitar ve bas üçlüsü ile 70’lerin rock sound’unu sevenleri mutlu edecek albüm Stevie Nicks’in de en kişisel albümü olma özelliğine sahip.

“Her şarkı bir ömür. Her şarkının bir ruhu ve amacı var. Her şarkı bir aşk hikayesi. Hepsi benim sahne arkasındaki hayatımı, sırlarımı ve kırılan kalplerimi simgeliyor. Kırılan kalpler ve hayatta kalma savaşı.”