Sonbaharın gelmesiyle gruplar ve sanatçılar yeni albümlerini bir bir yayınlamaya başladı. Şüphesiz bu mevsime en çok yakışan isimlerden biri de Jehan Barbur. Sanatçının 2000’li yılların alternatif müzik piyasası içindeki yeri ve duruşu çok ayrı. “Uyan” ve “Hayat” albümleriyle beklentileri iyiden iyiye yükseltmiş olan Jehan Barbur, yeni albümü “Sarı” ile bu beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Bu albümde de prodüktörlük koltuğunu kimseye bırakmayan sanatçı albümün her aşamasıyla yakında ilgilenerek kendi geleneğini bozmamış.

Albüm, Barbur’un kendi parçaları dışında, bir Bülent Ortaçgil şarkısı olan Dalyan Deltası’nı içeriyor. Yeni yorumu ile müziği Cahit Berkay’a ait olan Kırık Bir Aşk Hikayesi ise Jehan Barbur sözleriyle albümde yer alıyor. “Kırık Bir Aşk Hikayesi” albümün en güzel parçalarından biri. Daha ilk dinleyişte derinden etkiliyor ve tekrar tekrar dinleme isteği oluşturuyor. “Körebe” albümün eğlenceli ve enerjik şarkılarından. “Dinle” sözler ve müzik açısından harika bir parça. Jehan Barbur bu şarkıyla söz yazımındaki yeteneğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

“Sarı” adından anlaşılacağı gibi sonbahar renklerinde, huzur dolu bir Jazz albümü olmuş. 2012 yılının en iyi albümlerinden biri olan bu yeni Jehan Barbur albümü, başucu albümü niteliği taşıyor.